Прес-центр13 березня 2018, 16:03

До уваги випускників: 19 березня завершується реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року

Реалізуючи рівний доступ громадян до вищої освіти, гарантований Конституцією України, система зовнішнього незалежного оцінювання є об’єктивним та дієвим інструментом оцінювання навчальних досягнень випускників.

 

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочалась 06 лютого і триватиме до 19 березня 2018 року. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 02 квітня 2018 року. До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. Найближчі пункти тестування будуть розміщені у сел. Біловодськ, м. Старобільськ, м. Сєвєродонецьк.

Випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА, включено тести з української мови і літератури, математики або історії України, а також одного з навчальних предметів за вибором учня. Кожному абітурієнтові у 2018 році дається право обрати максимально 4 предмети із переліку тих одинадцяти, які виносяться на ЗНО.

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 22 травня тестом з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 01 червня по 13 червня 2018 року. Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземної мови, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року, з історії України, географії, фізики та хімії - до 21 червня 2018 року.

Новації ЗНО- 2018:

  • ДПА у формі ЗНО для учнів (слухачів, студентів) ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з української мови та літератури;
  • виключено з переліку предметів ЗНО російську мову;
  • запровадження нового формату завдань з розуміння мови на слух (аудіювання) для тестових робіт з іноземних мов та розподіл завдань за рівнями В1 (стандарт) та В2 (профіль).

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників з процедурою проведення тестування. Участь у пробному тестуванні є добровільною. На пробне ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, біології зареєструвались 51 старшокласник (з них – 7 учнів з 10 класів). Пробне ЗНО відбудеться 24 та 31 березня у пункті тестування  сел. Біловодськ.

Також доводимо до відома випускників, що є можливість користування безкоштовними он-лайн ресурсами:

- тренувальне он-лайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО (www.lvtest.org.ua);
- тести ЗНО на сайті Освіта.ua (zno.osvita.ua).