Прес-центр17 квітня 2020, 14:04

Єдиний рахунок для податків і ЄСВ: закон опубліковано!

16 квітня В. Зеленський підписав Закон №559-IX про запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів і ЄСВ (він же законопроект №1049). 17 квітня його опубліковано в "Голосі України"
 
16 квітня повернуто з підписом Президента Закон від 13.04.2020 р. №559-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". 17 квітня закон опублікований в "Голосі України" №67(7324).
Нагадаємо, що цей закон був прийнятий ще 4 жовтня 2019 року. Проте 19 лютого 2020 року Президент ветував його. Причиною цьому була правка, яка мала на меті регулювати націнки для оптових і роздрібних структур, що здійснюють продаж цигарок.
Президент подав свої пропозиції до законопроекту і ось 13 квітня нарешті цей закон був прийнятий в цілому (з правками Президента). Зокрема, було скасовано норму щодо встановлення фіксованої торговельної націнки на тютюнові вироби, чим обмежувалися права суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво, імпорт та оптову торгівлю тютюновими виробами.
Як розповідають в Офісі Президента, ухвалені зміни забезпечують створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених ПКУ (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), ЄСВ через Електронний кабінет платника податків. Відповідно до підписаного закону, такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.
 
Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ має запрацювати з 01.01.2021 р. До цієї дати Держказначейство має подбати про його відкриття та оприлюднення реквізитів такого рахунку
 
Очікується, що закон допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань. Крім того, ухвалені зміни сприятимуть підвищенню рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.
Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 1 (в частині накладення арешту на кошти на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному статтею 351 Податкового кодексу України), пункту 2, пункту 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 351 Податкового кодексу України) розділу І цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2021 року.