Прес-центр9 вересня 2019, 15:09

Євгеній Семидоцький та Олексій Сизонович повернулися додому

7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін полоненими.
Коментуючи цю визначну для України подію голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький зазначив: «35 родин, нарешті, дочекалися своїх близьких. Серед хлопців, які повернулися, й наш земляк – сватівчанин Євгеній Семидоцький, марсовий рейдового буксира «Яни Капу». Вітаю нашого Героя та його маму Наталію Семидоцьку. Звільнення наших людей і їхнє повернення додому викликає радісні відчуття в кожного. Подія, яка відбулась, доводить, що національний шлях до миру можливий завдяки політичним компромісам та дипломатії».
Після затримання Євгенія Семидоцького жителі області ініціювали акцію #Тримайся_Луганщина_з_тобою!, до якої долучились навіть діти.
Як стало відомо, разом із Євгенієм Семидоцьким на Батьківщину повернувся Олексій Сизонович – 73-річний шахтар з міста Сорокине (раніше – Краснодон), що на окупованій частині області.
Російські силовики затримали його в серпні 2016 року під час перетину кордону із Росією, а влітку 2017 року Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ у Ростові засудив чоловіка до 12 років ув'язнення і штрафу у 250 тисяч рублів (близько 100 тисяч гривень). Відбував покарання в колонії в Іркутську.
 «Підтримую слова Президента України Володимира Зеленського, котрий наголошує, що разом з усією Україною ми повернемо не тільки людей, а й наші території», – наголосив Віталій Комарницький.
Загалом повернулися додому з незаконного ув'язнення у Росії 24 захоплені у Керченській протоці моряки і 11 «бранців Кремля», серед яких Олег Сенцов і Володимир Балух. Поіменний перелік звільнених українців – https://president.gov.ua/news/ukrayinci-yaki-povernulisya-na-batkivshinu...