Прес-центр11 жовтня 2017, 16:10

Кабмін: відтепер ЦНАПи зможуть видавати посвідчення водія і реєструвати шлюби

Сьогодні, 11 жовтня, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо розширення переліку адміністративних послуг, які громадяни України можуть отримати у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
У першу чергу розпорядження Кабміну впорядковує чинні нормативно-правові акти відповідно до ухвалених Верховною Радою чотирьох нових законів України. Ці закони головним чином спрямовані на децентралізацію повноважень органів виконавчої влади надавати адміністративні послуги.
Таким чином, ЦНАПи тепер зможуть:
·          видавати посвідчення водія (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ);
·          державна реєcтрація (перереєстрація, зняття з обліку) транспортних засобів (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ);
·          реєструвати акти цивільного стану (за погодженням місцевої влади з Міністерством юстиції);
·          дозвіл на застосування праці іноземців (без погодження);
·          послуги соціальної сфери (за пропозиції Міністра соціальної політики Андрія Реви).
З цього приводу Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів закликав органи місцевої влади якомога швидше потурбуватися про те, щоб в ЦНАПах їхнього регіону з’явились ці послуги та висловив надію, що Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ безперешкодно нададуть центрам усіх регіонів можливість видавати ці документи. 
Всього Мінекономрозвитку рекомендує ЦНАПам надавати 106 адміністративних послуг. Як відомо, Міністерство також працює над запровадженням єдиного стандарту обслуговування в усіх Центрах. До стандартів, наприклад, належить швидкість обслуговування - 15 хвилин від входу клієнта до завершення отримання послуги.
 
 
За інформаційними матеріалами Урядового порталу