Прес-центр14 вересня 2018, 17:09

Оновлені санітарні норми для школярів пропонує для громадського обговорення МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України у співпраці з МОН України та експертами розробили новий «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти», що враховує сучасні потреби учнів, зокрема – дозволяє дітям з особливими освітніми потребами почуватись у школі вільно.
Зокрема, скорочується тривалість виконання домашніх завдань.
Тривалість виконання домашніх завдань не рекомендується більше однієї години у 3-9 класах та 1,5 години у 10-12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.
Школи отримують можливість самостійно організовувати простір.
Скасовані  нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.
Вчителі можуть використовувати сучасні технології.
Дозволено використання в навчальному процесі інтерактивних дощок, мультимедійних технологій та пристроїв. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення (освітлення, доступу в Інтернет тощо).
Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.
Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям.
Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30 % від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.
Запропоновані продукти є корисними для дитячого організму.
Передбачена можливість організації кейтерингу.
Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров'я МОЗ України до 28 вересня у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або i.rudenko@moz.gov.ua.
 
 
За інформаційними повідомленнями Урядового порталу