Прес-центр16 вересня 2020, 21:09

Станично-Луганське управління Головного управління ДПС у Луганській області інформує

До уваги платників!
Користуйтесь Інтегрованою системою електронної ідентифікації ID.GOV.UA для входу в Електронний кабінет
 
У Головному управлінні ДПС у Луганській області повідомили про впровадження інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA (далі — ІСЕІ) для входу в Електронний кабінет платника. Це - інформаційно-телекомунікаційна система, яка призначена для технологічного забезпечення зручної, доступної та безпечної електронної ідентифікації користувачів, сумісності та інтеграції схем електронної ідентифікації, їх взаємодії з офіційними вебсайтами, інформаційними системами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців. Користувачі ІСЕІ — фізичні та юридичні особи, фізичні особи — підприємці, які звертаються до інформаційно-телекомунікаційних систем суб’єктів взаємодії та проходять електронну ідентифікацію за допомогою системи з використанням засобів електронної ідентифікації, функціонування яких забезпечується системою, та у визначеному законодавством порядку надали згоду на обробку своїх персональних даних.
Зазначений електронний сервіс – це майданчик, який об’єднує всіх надавачів послуг електронної ідентифікації (електронний підпис, MobileID, BankID, ID-картка), який забезпечує доступну та безпечну електронну ідентифікацію та автентифікацію громадян і бізнес-структур у зручний для них спосіб у захищеному кіберсередовищі.
 
Станично-Луганське управління Головного управління ДПС у Луганській області
 
Новації у сфері застосування РРО вже з 1 січня 2021 року
 
З 1 січня 2021 року почнеться другий етап: буде розширений перелік видів діяльності, для яких використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) (традиційних або програмних) є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.
На другому етапі РРО будуть використовувати фізичні особи-підприємці єдиного податку, які незалежно від суми річного прибутку, будуть зобов’язані використовувати РРО.
До них належать підприємці, які здійснюють:
 • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
З 1 квітня 2021 року почнеться третій етап, коли використання РРО стане обов'язковим для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.
На теперішній час законодавчими актами запроваджено можливість застосування суб’єктами господарювання для реєстрації розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) як альтернативу класичним РРО. При цьому суб’єкт господарювання в своїй роботі може самостійно обрати працювати з використанням класичного РРО чи програмного РРО залежно від його потреб.
З метою визначення переваг програмних РРО над класичними, платники мають можливість протестувати ПРРО.
Тестування ПРРО можна здійснювати, використовуючи виключно тестових платників та їх ключі, перелік яких наданий у відповідному розділі банеру, що розмішений на вебпорталі Державної податкової служби за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Перелік тестових платників.
Для тестування програмного реєстратора розрахункових операцій ДПС розроблено три тестові версії безкоштовних ПРРО - два для операційної системи Android та один для Windows.
Зареєструвати ПРРО (касу)/касира (електронну печатку) можна, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.
Програмний реєстратор розрахункових операцій (постійно оновлюються) розміщено за посиланнями:
 
Програмний реєстратор розрахункових операцій ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Android.zip
Фіскальний додаток пРРОсто ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/pRROsto.zip
АРІ фіскального сервера контролюючого органу розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/opis-ari-fiskalnogo-servera-kon...
 
Станично-Луганське управління Головного управління ДПС у Луганській області
 
Реєстрація програмних РРО – це просто
 
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557.
Реєстрація касира здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F 1391801), що розміщена за посиланнями:
Повідомлення можна подати, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.
Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Станично-Луганське управління Головного управління ДПС у Луганській області
Закон № 466: помилки в складанні та реєстрації податкових накладних
У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема в частині відповідальності платників податку на додану вартість за складання та реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування.
Так штрафи, передбачені пунктом 1201.1 ПКУ не застосовуються до податкових накладних/розрахунків коригування складених:
- на операції, які оподатковуються за нульовою ставкою;
- на операції з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування ПДВ;
- відповідно до пункту 198.5 ПКУ, у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» цього пункту;
- відповідно до абз. 11 пункту 201.4 ПКУ;
- відповідно до статті 199 ПКУ.
Проте, за відсутність реєстрації вищезазначених податкових накладних/розрахунків коригування введено наступні штрафні санкції:
- за порушення строків реєстрації таких ПН/РК передбачено штраф у розмірі 2 % обсягу постачання (без урахування ПДВ), але не більше 1020 грн;
- за відсутність реєстрації в ЄРПН таких ПН/РК накладатиметься штраф 5 % обсягу постачання (без урахування ПДВ), але не більше 3400 гривень.
Станично-Луганське управління Головного управління ДПС у Луганській області
 
 
За якими витратами можна отримати податкову знижку за 2019 рік?
У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. До витрат, які можна включити до податкової знижки за 2019 рік, належать:
частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік;
сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення у розмірах, визначених підпункт 166.3.5 ПКУ;
сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
сума витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;
сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником ПДФО, який має статус внутрішньо переміщеної особи за умов, визначених у підпункті 166.3.9 ПКУ.
Для отримання податкової знижки за 2019 рік необхідно подати декларацію до 31.12.2020 включно.
Нагадаємо: право платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку та порядок її отримання визначені статтею 166 Податкового кодексу України.
Станично-Луганське управління Головного управління ДПС у Луганській області
 
 
 
Переваги у користуванні сервісом «Електронний кабінет»
 
У приватній частині Електронного кабінету платнику надано можливість:
 • відправити до будь-якого контролюючого органу листа в електронному вигляді (меню «Листування з ДПС»);
 • доступу до особистої інформації, зокрема реєстраційних та облікових даних (меню «Облікові дані»), даних інтегрованих карток (меню «Стан розрахунків з бюджетом»), переліку отриманих документів та поданої звітності платника податків (меню «Вхідні/вихідні документи»);
 • переглянути стан розрахунку з бюджетом (меню «Стан розрахунків з бюджетом»);
 • отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС, надіславши запит на його отримання;
 • отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
 • надіслати запити на отримання інформації, заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримати витяги з реєстрів;
 • створювати та надсилати електронні документи: податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • скористатися іншими електронними сервісами та отримати корисну інформацію.
Для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для   громадян в окремий Е-кабінет для громадян, який надає можливість:
 • доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);
 • доступу до сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;
 • подання декларації про майновий стан і доходи;
 • отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.