Прес-центр12 червня 2018, 16:06

Заходи щодо створення сільськогосподарських кооперативів на території Міловського району

Із 1 липня 2018 року мають набути чинності зміни до ДСТУ, які прописані в Угоді про асоціацію з ЄС та стосуються сировини молока. Вони передбачають лише три сорти молока: екстра-клас, вищий і перший. Відтак молоко другого ґатунку, яке сьогодні переважно надходить від населення, переробники не зможуть закуповувати.

         Для Міловського району це дуже актуально, адже в домогосподарствах району утримується понад 1822 голів ВРХ, в тому числі 1046 корів. У районі в домогосподарствах щоденно виробляється в середньому 9 тонн молока. На сьогодні для багатьох жителів району реалізація молока є основним джерелом доходу.  Варіантів виходу із цієї ситуації може бути кілька – це створення сімейних ферм чи обслуговуючих кооперативів Але ініціатива повинна виходити від власників тварин.

   З метою визначення шляхів забезпечення створення кооперативів були проведені наради з головами сільських та селищної рад. Спеціалісти управління агропромислового розвитку та земельних відносин відвідали сходки, де були  надані роз’яснення реалізації державних та обласних програм підтримки аграрного сектору. До обговорення долучилися власники тварин та сільські голови, які активно ставили запитання, які їх цікавили.

         Під час обговорення піднімались питання отримання допомоги від держави в частині компенсації за утримання молодняку великої рогатої худоби, державної підтримки фермерських господарств, створення та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Тим більше, що в  поточному році передбачена Державна фінансова підтримка  сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам  згідно Постанови КМУ  від 07.02.2018 року № 106. Згідно цієї постанови  через державний банк буде компенсується 70 відсотків  вартості  придбаного обладнання. 

Громадяни були ознайомлені з етапами створення молочних кооперативів.

У Стрільцівській сільській раді були присутні 80 чоловік, вирішили відмовитися від створення кооперативу.

У Великоцькій сільській раді присутні 19 чоловік, вирішили створити робочу групу із ініціативних громадян, для подальшого вивчення питання створення молочного кооперативу в селі Великоцьк.

У Микільській сільській раді 85 чоловік вирішили направити ініціатив них мешканців, до діючих кооперативів в інших областях, для отримання досвіду.

У Морозівській сільській раді 71 чоловік відмовились від створення кооперативів.

У Зориківській сільській раді проведено сходки.

У Новострільцівській сільській раді проводиться індивідуальна робота з громадянами які утримують корів.

Роботу з даного питання буде продовжено. Громадянам, які виявлять бажання створити молочний кооператив буде надано всю необхідну інформаційну підтримку.