Культура

09.11.2020
 
Привітання начальника відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації з нагоди професійного свята - Всеукранського дня працівників кульутри та майстрів народного мистецтва.
Шановні працівники культури та майстри народного мистецтва!
Щиро вітаю вас зі святом – Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва!
Завдяки вам – творцям, ентузіастам, закоханим у свою справу, досвідченим професіоналам – культурне життя нашого району з кожним роком стає більш яскравим і змістовним. Ви відкриваєте нові таланти, засновуєте творчі колективи, завойовуєте нові висоти, прославляючи наш Міловський район.
Творчі колективи району беруть активну участь у різних конкурсах, фестивалях, де посідають почесні призові місця. І в цьому – велика заслуга культурних діячів, які допомагають людям розкрити свої таланти.
Сердечно дякую вам, шановні працівники культури, майстри народного мистецтва за кропітку працю, за вашу невичерпну творчу енергію, за любов і відданість мистецтву.
Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, творчої наснаги та нових професійних здобутків!
Зі святом!
З повагою Оксана Дубук,
начальник відділу культури, молоді та
спорту Міловської райдержадміністрації

 

 

24.09.2020

Відбувся творчий звіт Новомикільського сільського Клубу

24 вересня 2020 року творча родина Новомикільського сільського Клубу запросила своїх шанувальників на творчий звіт, який проводиться в рамках районного огляду-конкурсу самодіяльної народної творчості «Мій край – моя земля».
Перед початком концертної програми всі присутні мали змогу переглянути виставку робіт декоративно-ужиткового мистецтва, на якій були представлені: ляльки-мотанки, графіка, вишивка бісером, канзаші та інші цікаві роботи.
Учасники концертної програми показали відпрацьований, цікавий репертуар, продемонстрували свої кращі номери.
Хороший настрій, тепло і позитив подарували вокальні колективи «Струмочок», «Водограй», тріо «Перлина» та «Веселкова стрічка», дуети «Гармонія», «Лілея», танцювальний колектив «Dancefit», солісти Олена Пєвнєва, Валерія Сохіна, Лілія Куравкіна та інші.
Влучно доповнила програму гумористична вистава «Сільські замальовки» у виконанні театрального гуртка «Гострий язичок». Вдалим сюрпризом стало виконання репу під гучні оплески глядачів.
Теплими і щирими оплесками присутні нагороджували юних аматорів сцени.
Прикрасив програму виступ Олександра Зінківського, у виконанні якого пролунала гумореска «Як ми з кумом полювали».
Танці, щира пісня, гумор з’єднали серця і душі гостей та учасників звіту в єдине ціле. Атмосфера любові й добра панувала в залі впродовж всього творчого звіту.
Голова районної державної адміністрації Віталій Рукавіцин, заступник голови районної ради Олег Кашуба та начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Оксана Дубук подякували всім учасникам за майстерність, гарний настрій та невичерпну енергію. Побажали творчому колективу нових успіхів і натхнення на творчій ниві.
Всіх учасників нагороджено грамотами районної державної адміністрації та районної ради.
А вже 25 вересня творчу естафету переймає Мусіївський сільський Будинок культури.

 

 

06.07.2020

 

Вітаємо переможців літнього циклу обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest»

 
         В кінці червня відбувся літній цикл фестивалю-конкурсу, який об’єднав аматорські колективи, сольних виконавців, майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 12 районів Луганської області, 6 об’єднаних територіальних громад, міст Рубіжного та Лисичанська, міста Павлоград Дніпропетровської області.
         Учасники фестивалю-конкурсу представили дві творчі роботи відповідно до літньої тематики та гасла фестивалю «Буде літо, буде й розмаїто» та продемонстрували свою майстерність у номінаціях: «обрядові, родинно-побутові дійства», «народний танець», «народна пісня», «народне музикування», «народний гумор», «народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво» та «сучасне українське декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво».
         Головною метою та завданням фестивалю-конкурсу є збереження самобутності українського народу, відродження його історичної свідомості та традицій, виховання національної свідомості у дітей та молоді, залучення їх до вивчення та збереження фольклору як першооснови національної спадщини, а також дослідження, вивчення і відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної спадщини свого краю. Саме за цими критеріями, за результатами конкурсних виступів, журі визначило переможців літнього циклу обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest».
         За рішенням журі, аматорські колективи та окремі виконавці Міловського району посіли такі призові місця:
         в номінації «обрядові, родино-побутові дійства» - І місце посів театральний гурток «Маска» Новострільціського СБК (директор Ірина Кононенко).
         в номінації «народний танець» - ІІ місце посів танцювальний колектив «Натхнення» Новострільцівського СБК (директор Ірина Кононенко);
         в номінації «народна пісня» - ІІІ місце посіла солістка Калмиківського СБК Марія Хрипко (директор Ольга Білоус);
         в номінації «сучасне декоративно-ужиткове мистецтво» - І місце посіла майстер Ганна Літвіненко.
         Бажаємо творчих колективам, окремим виконавцям наснаги та подальших творчих успіхів! Так тримати!

 

28.05.2020

Конкурс проектів культурного обміну

Відповідно до розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації у лютому місяці 2020 року було оголошено конкурс з визначення  проектів культурного обміну між Луганською та Львівською областями.
         Конкурс проводився з 30 березня по 10 квітня поточного року. Метою конкурсу є поширення та збереження національного культурного продукту, організація творчої співпраці, встановлення творчих зв’язків між закладами  та установами культури Луганської та Львівської областей.
         Заклади культури Міловського району також долучилися до участі у конкурсі. На розгляд конкурсної комісії було подано два проєкта.
         Відповідно до розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації від 19.05.2020 № 372 до переліку переможців конкурсу увійшов проект «Козацькому роду нема переводу», поданий комунальним підприємством «Міловський районний Будинок культури Луганської області». Ініціатором написання проекту виступив Новострільціський сільський Будинок культури.
         В рамках проекту Міловським районним Будинком культури заключено договір про співпрацю  з громадською організацією «Асоціація культурних ініціатив» Жовківського району Львівської області.
         Проект передбачає показ театрально-драматичної вистави «Козацькому роду нема переводу», презентацію віршованих творів та пісень про козаків «Козацька вольниця», проведення традиційного обряду «Посвята в козаки», формування міжкультурних традицій, поширення інформації про традиції козацтва на Міловщині, обмін досвідом між учасниками проекту Міловського та Жовківського районів.
         Загальна вартість проекту складає 31600 грн, в тому числі кошти обласного бюджету - 20000 грн, кошти районного бюджету – 11600 грн.
         Реалізація проекту запланована на серпень 2020 року. Вітаємо учасників проекту з перемогою!