Пенсійне забезпечення

02.11.2017
На засіданні «Круглого столу»
 
     02 листопада 2017 року відбулося засідання «Круглого столу» В ході засідання було обговорено ряд питань, найголовніші  з яких – набрання чинності прийнятої пенсійної реформи; необхідність додержання трудових прав найманих працівників, необхідність дотримання легальної зайнятості та роз’яснення негативних наслідків отримання тіньової зарплати.
     Під час засідання заступник начальника Біловодського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області Тетяна Плясуля  розповіла про складові пенсійної реформи, про  перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески.  Звернула увагу, що пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.
     Окрім того, були обговорені питання розвитку системи пенсійного забезпечення в Україні, запровадження накопичувальної системи, також повідомлено про можливості, які будуть доступні при реєстрації на веб-порталі ПФУ застрахованих осіб та пенсіонерів. 

 

02.11.2017

Виїзний прийом
    02.11.2017 року заступником начальника Біловодського об’єднаного управління Тетяною Плясулею проведено виїзний прийом на віддалене робоче місце у с.Морозівка Міловського району. На прийом звернулось 21 особа.
     Основними питаннями, з якими звернулись громадяни, було осучаснення пенсій з 01 жовтня, підвищення розміру пенсії та право на перерахунок. Громадяни отримали детальні роз’яснення щодо особливостей проведеного перерахунку, переліку необхідних документів для призначення пенсії з 01 січня 2018 року та умов, які необхідні для збільшення розміру пенсій.
      На всі поставлені  запитання було надано  вичерпні відповіді.

 
 
02.11.2017
Проведена нарада
 
     02 листопада 2017 року відбулася спільна нарада з керуючою ТВБВ ОУ АТ "Ощадбанк" Оксаною Кононовою, у якій взяли участь заступник начальника Біловодського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області  Тетяна Плясуля  та головний спеціаліст фінансово – економічного відділу Марина Білоус. На нараді обговорювались питання  забезпечення прийому документів для здійснення емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями.
 
09.10.2017
Запитання – відповіді
 
Доглядаю за мамою. Чи зараховується до страхового стажу час догляду за особою похилого віку?
 
      За статтею 24 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон № 1058) страховий стаж -  це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та  за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.
     Пунктом 14 ст. 11 Закону № 1058 передбачено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, непрацюючі працездатні особи,які доглядають за особою похилого віку, котра за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.
     Для осіб, зазначених п. 14 ст. 11Закону № 1058, страхувальниками є органи, які виплачують допомогу. Відомості про застрахованих осіб подаються до територіального органу Пенсійного фонду страхувальником.
     Отже, якщо Ви є працездатною особою, не працюєте, доглядаєте за особою похилого віку , яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та одержуєте в управлінні соціального захисту населення відповідну допомогу (компенсацію), час такого догляду буде зарахований до Вашого страхового стажу за даними системи персоніфікованого обліку.
 
          Почала працювати у 1994 р., у 1996 р. уклала шлюб. Однак у трудовій книжці не зазначено про зміну прізвища у зв’язку з цим. Чи буде враховано таку книжку під час призначення пенсії.
 
      За статтею 24 Закону № 1058 страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що було чинним до набрання чинності цим Законом (до 1 січня 2004р.)
     Відповідно до ст.. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних  записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. № 637 (зі змінами), основним документом, що підтверджує трудовий стаж, є трудова книжка.
     За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж установлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Якщо в трудовій книжці відсутні потрібні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їхнє виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
       Згідно з Інстукцією про порядок ведення трудових книжок зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я,по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.
       Такі зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім’я, по батькові,  записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівником підприємства або  відділом кадрів.
       У разі недотримання цих вимог під час оформлення трудової книжки для підтвердження факту зміну прізвища і відповідно – врахування даних трудової книжки під час призначення пенсії Вам слід звернутись до територіального управління Пенсійного фонду подати свідоцтво про одруження або відповідну довідку відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
      При цьому, якщо ім’я, по батькові та прізвище, зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж, не збігаються з ім’ям, по батькові або свідоцтвом про народження, факт належності цього документа цій особі може бути встановлено в судовому порядку.
 
 
 
03.10.2017
Запитання - відповіді
Мені виповнилось 55 років. Маю 28 років стажу, із них 25 років медичного. Чи маю я право на пенсію за вислугу років?
  Відповідно до абзацу другого пункту 16 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” під час визначення права на пенсію за вислугу років застосовуються положення Закону України “Про пенсійне забезпечення”, зокрема стаття 55.
  Перелік посад і закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909. Медики (лікарі та середній медичний персонал незалежно від найменування посад), які мали вислугу років на відповідних посадах у закладах, визначених переліком, не менше як: на 1 квітня 2015 року - 25 років, чи на 31 грудня 2015 року - 25 років 6 місяців, виходять на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Якщо ж на ці дати такої тривалості спеціального стажу в них немає, пенсія призначається за умови досягнення визначеного пенсійного віку. Зокрема, з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року для призначення пенсії за вислугу років необхідно наявність спеціального стажу не менше 26 років 6 місяців.
  Отже, за наявності 25 років медичного стажу права на пенсію за вислугу років Ви не маєте.
 
 У 2018 році мені виповниться 58 років. Маю 15 років стажу. Коли я можу надати документи для призначення пенсії?
  Умови призначення пенсії за віком визначено статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон). Починаючи з 1 жовтня 2011 року право на пенсію за віком мають жінки після досягнення пенсійного віку, визначеного Законом залежно від дати народження, та за наявності страхового стажу не менш як 15 років.
  Отже, якщо Ви народилися у період із 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року, Ваш пенсійний вік становить 58 років 6 місяців. Якщо Ви народилися у період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року, Ваш пенсійний вік 59 років, а якщо у період з період з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року – Ваш пенсійний вік 59 років 6 місяців.
 
Я народилася 16.08.1960р. У 2006 році вийшла на пенсію за вислугою років як працівник освіти. Із того часу працюю бухгалтером. Коли я зможу перейти на пенсію за віком і яким чином буде враховано мій стаж, набутий після 2006 року?
  Відповідно до ст..26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійний вік жінки, яка народилася 16.08.1960р. – 59 років. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється із дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, які знаходяться в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. 
  Тому, після досягнення 59 років Ви маєте право звернутися до управління Пенсійного фонду України, в якому Ви перебуваєте на обліку, як одержувач пенсії за вислугу років, із заявою про переведення Вас на пенсію за віком або із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії. Страховий стаж і заробітну плату або лише страховий стаж, набуті після 2006 року, буде враховано за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
 
 
19.08.2017
Акція «За чисте довкілля»
 
     В Міловському районі 18.08.2017 р. проведена акція «За чисте довкілля», під час якої відбулося  прибирання  вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій. Всі ми хочемо жити в місці, де ошатні будинки, чисті й затишні вулиці, доглянуті пам’ятники, квітучі сади, впорядковані зелені зони. З цією метою Працівники Міловського відділення Біловодського об’єднаного Пенсійного фонду України Луганської області взяли участь у  суботнику, та прибирали листя, гілки та сміття на 50²м у парку на прилеглій території.
 
 
 
18.07.2017

Виїзний прийом

 

    Заступник начальника Біловодського об’єднаного управління Луганської  області Тетяна  Плясуля провела виїзний прийом громадян села Морозівка.
Були дані відповіді на запитання щодо порядку призначення різних видів пенсій та переліку документів, необхідних для їх призначення. Розповіла про можливість добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування в разі відсутності необхідного стажу для призначення пенсії. Також повідомила про відкриття віддаленого робочого місця на території Морозівської сільської ради.                                        

  Рекомендувала заздалегідь звертатися до фахівців управління Фонду з метою проведення попередньої перевірки документів, необхідних для призначення пенсії. Нагадала про можливість отримання інформації з пенсійних питань за допомогою  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.