Прес-центр18 cічня 2021, 12:01

Головне управління ДПС у Луганській області інформує:

Закон № 1017-ІХ: зміни щодо застосування РРО
10.12.2020 набрав чинності Закон України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій.”
Законом 1017- ІХ:
  • Скасовуються  норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій (відомий як механізм кешбек). 
  • Відтерміновується до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінзарплати (у 2021 році - 1 млн 320 тис.грн), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.
Ризиковими видами діяльності визначено:
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Із переліку ризикових виключено реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів, кафе, туристичних агентств, діяльність готелів.
  • Подовжується до 1 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (програмних реєстраторів розрахункових операцій) під час проведення розрахункових операцій, а саме:
  • 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
  • Законом визначено, що при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, РРО (ПРРО) не застосовується. 
 
Стартувала деклараційна кампанія – 2021
З початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.
Щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік – конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).
За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.
Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:
- для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2021;
- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до  01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021;
- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2021.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Разом з тим, слід зазначити, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту.
 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 
З 1 січня 2021 року діють нові бюджетні рахунки для сплати податків
У Головному управлінні ДПС у Луганській області звертають увагу. З 1 січня 2021 року, у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої, відкриті нові бюджетні рахунки для сплати податків.
Крім того, з 1 січня 2021 року діють небюджетні рахунки 3556, відкриті на ім’я територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного соціального внеску.
Реквізити розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Луганській області за посиланням: https://lg.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.
Звертаємо увагу, що кошти, сплачені платниками на старі бюджетні рахунки, з 1 січня 2021 року не зараховуються Казначейством до бюджету та повертатимуться платникам як нез’ясовані платежі.
 
Зміни у спрощеній системі оподаткування
 
Головного управління ДПС у Луганській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XІV Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Відповідно до внесених змін:
- збільшено період  часу для подання платником єдиного податку третьої групи заяви про зміну ставки єдиного податку  з 5% на 3% (за 10 днів до початку календарного кварталу, до змін було за 15 днів);
- обмежується поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду. Платники єдиного податку, які здійснюють діяльність з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) зобов’язані надавати податкову звітність з плати за землю (земельного податку) за земельні ділянки, які надаються в оренду та за земельні ділянки, на яких знаходиться нерухоме майно, що надається в оренду;
- встановлено, що анулювання реєстрації платника єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020,0гривень.
Нагадуємо, що інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу платник податків  може отримати, скориставшись сервісом ДПС України «Електронний кабінет». У приватній частині Електронного кабінету в режимі «Стан розрахунків з бюджетом» створено доступ користувачам до особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника), тут платник може ознайомитися з усіма необхідними даними.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).
Перевірити надійність ділового партнера та його сумлінність у сплаті податків можна також скориставшись сервісом ДПС «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», розміщеному на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС. Оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників  в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
 
Головне управління ДПС у Луганській області