Прес-центр16 квітня 2018, 15:04

МОЗ запускає проект з попередження опіків у дітей

Українських лікарів та батьків по усій країні вчитимуть правилам безпеки та надання першої допомоги при опіках. Ініціатор та керівник проекту «Проти опіків» - професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.
Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну. Мета проекту - допомогти батькам у запобіганні опіків у малюків.
Реалізуватиметься проект паралельно по декількох напрямках: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводитимуть навчання медичних працівників, які потім передаватимуть свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.
У першу чергу батьків навчатимуть:
- основам дитячої фізіології;
- основним правилам запобігання дитячих опіків;
- ступеням важкості опіків;
- базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.
Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).
Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 1-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисячі випадків на рік.
Завдання батьків - оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось - знати як надати правильну допомогу. Водночас не всі знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. З метою підвищення відповідної обізнаності і запускається проект «Проти опіків».
 
 
За інформаційними матеріалами Урядового порталу